Francouzský Senát varuje, že bezpečnostní síly v zemi jsou před bodem zlomu

0

Nová zpráva francouzského Senátu z minulého týdne varuje před tím, že bezpečnostní síly v zemi jsou blízko kolapsu a vyzývá prezidenta k rozhodné akci.

Vypracování zprávy bylo nařízeno po sérii sebevražd mezi policisty z podzimu 2017. Důvodem je spirála rostoucího násilí v zemi spojená s nedostatečným financováním.

Francouzští senátoři spustili alarm. Varují před krizí, celkovou malátností policie a ztrátou pocitu, že má jejich práce smysl.

“Jsme na okraji výbuchu. Policie nebyla nikdy v tak zoufalém stavu. Předně jde o katastrofální nedostatek investic do vybavení. Policejní služebny jsou staré a často pod standardem,” říká senátor François Grosdidier.

“Čelíme riziku, že se naše bezpečnostní složky stanou neschopné činnosti. Mnozí z nich jsou na bodu zlomu. Policisté jsou nuceni pracovat se stále méně zdroji tváří tvář rostoucímu násilí.”

Kdo je společným jmenovatelem těchto problémů je jasné. České republice zbývá ujistit se, že nepůjde cestou západní Evropy, a ponechá naši zemi jako oázu klidu.

Komentáře

komentáře