Geert Wilders nebude v Londýně na demo za Tommyho. Britové ho odmítli chránit

0

Holandský politik Geert Wilders se v sobotu znovu chystal do Londýna, aby podpořil uvězněného Tommyho Robinsona. Nestane se tak. Britské úřady mu odmítly přidělit ochranku.

Řeknete si, že je Wilders zbabělec, když se bojí bez ozbrojenců promluvit v hlavním městě Británie. Ale není to tak jednoduché. Wilders je totiž chráněn holandskou diplomatickou policií 24 hodin denně kvůli hrozbě smrti ze strany muslimských radikálů. A to není v Holandsku legrace, pokud si pamatujete případy Pima Fortuyna nebo Van Gogha. Tato diplomatická policie by Wilderse doprovázela i do Londýna, nicméně úřady ji nepovolily držení zbraně.

Že Britové nechtějí Wildersovi poskytnout ochranku se ještě dá pochopit, ale zákaz povolení držet zbraň jeho diplomatické ochrance je jasná snaha Wildersovu účast na demonstraci bojkotovat. Britové se snaží, aby kolem případu Tommyho Robinsona bylo co největší ticho, a každé umlčení nějakého jeho zastánce tomu pomůže.

Wilders nemohl brát absenci ochrany v Londýně na lehkou váhu. Jak Středoevropan několikrát informoval, v sobotu tam bude pořádné horko kvůli demonstracím proti Trumpovi i těm na jeho podporu. Součástí dne je i demonstrace za Tommyho, na kterou míří i Češi. A může to být solidní bitva.

Tweet, ve kterém Wilders oznamuje, že se shromáždění na podporu Tommyho nemůže zúčastnit, je zde:

Komentáře

komentáře