Nelegální vstup do USA už ne přestupek, ale trestný čin, navrhuje nový zákon

0

Lidé, kteří nezákonně překročí americkou hranici, a udělají to poprvé, jsou obvykle obviněni z přestupku. Nový zákon to chce změnit.

Zákon navržený republikánskou senátorkou z Tennessee, Diane Black, chce z nezákonného vstupu do USA udělat trestný čin – odstrašující prostředek pro lidi, co o překročení hranice uvažují.

“Vláda Spojených států by nikdy neměla dávat prioritu nelegálním migrantům před americkými občany,” řekla Black. “Tím, že už nebudeme vytvářet pobídky přijít do naší země nelegálně, také odradíme rodiny, aby posílaly své děti na často nebezpečnou cestu k naší jižní hranici.”

Záznam v rejstříku těmto lidem znemožní, aby do USA mohli přijít legálně, protože díky němu nedostanou Zelenou kartu.

“Jsme soucitný národ plný soucitných lidí. Byla jsem v zahraničí a viděla obtíže, kterými lidé musejí procházet. Ale musíme mít nějakou kontrolu a řád,” řekla.

Zákon se má jmenovat “Zákon o nulové toleranci pro nelegální vstup. Bude také po zaměstnavatelích požadovat, aby použili elektronický systém k ověření, že jejich zaměstnanci jsou v zemi legálně a mají povolení pracovat. Také stáhne finance z tzv. azylových měst a tyto finance pošle imigračnímu úřadu.

Komentáře

komentáře