Rostoucí případy útoků proti Židům a nemuslimům v německých školách. Vláda najala 170 expertů

0

Prudký nárůst útoků na židovské a nemuslimské školáky v Německu donutil úřady najmout 170 expertů, kteří mají s problémem bojovat.

“Antisemitismus ve školách je velký velký problém” říká ministryně pro rodinu, Franziska Giffey. Podle ní musí být náboženská šikana na půdě školy brána velmi vážně.

Média zaujal případ patnáctiletého Žida, který byl šikanován na prestižní škole Johna F. Kennedyho v berlínské lepší čtvrti Zehlendorf, kde se učí v anglickém a německém jazyce. Tento žák totiž už rok předtím dostával bití od muslimských studentů na jiné škole, a proto přestoupil sem. Na škole J.F.Kennedyho jsou hlavně děti diplomatů a podle médií se v tomto případě nejedná o muslimy.

Výčet toho, co se mu dělo, nezahrnuje fyzické útoky, těch si užil na předchozí škole. Spíš byl terčem neustálých vtipů. K těm docházelo cestou do školy i ze školy. V jednom případě mu měl jiný student vydechnout do obličeje kouř z elektronické cigarety a říct mu, že by mu to mělo připomenout jeho předky, co zahynuli v plynových komorách. Jindy mu zase na záda lepili kancelářské papírky s hákovými kříži, které mu nechávali i na jeho stole. Smáli se mu i kvůli jeho váze.

Dokonce mu i vyčítali, že není dobrý Žid, když v jedné školní debatě vyjádřil nesouhlas s některými kroky, které Izrael dělá Palestincům.

Kromě tohoto mediálně vděčného případu mají ale židovští studenti problémy po celém Německu. A nejen oni. Stejné problémy mohou mít křesťanské děti, nebo obyčejní malí Němci, pokud se ve škole ocitnou v menšině. Od podzimu budou státem najatí experti na vytipovaných školách na tyto incidenty dohlížet.

Komentáře

komentáře