Domů Pevnost Evropa Německá státní kasa krvácí. Kvůli migrantům přichází o desítky miliard eur ročně

Německá státní kasa krvácí. Kvůli migrantům přichází o desítky miliard eur ročně

0

Povedlo se spočítat, jaká je skutečná cena nákladů na migranty v Německu, pokud chceme počítat, kolik německých pracujících je na jednoho migranta třeba.

Od roku 2014 v Německu zažádalo o azyl 1,7 milionu lidí. Roční náklady na tuto masu jsou mezi 30 a 40 miliardami eur, což jsou přímé náklady. Nepřímé náklady jde spočítat jen obtížně.

No a podle ministryně pro rozvoj Gerd Müller stojí 1 milion uprchlíků německou vládu asi 30 miliard eur ročně.

Pokud tedy tuto masu lidí rozdělíme, vychází nám, že roční náklady na jednoho uprchlíka jsou 30 tisíc eur, nebo měsíčně 2500 eur. Je třeba 12 běžných daňových poplatníků daňové třídy III, aby stát na jednoho migranta získal potřebné finance. V případě mladistvých migrantů, takzvaných nedoprovázených dětí, jsou ovšem tyto náklady až dvojnásobné.

Většina migrantů v Německu nepracuje, a pokud ano, jde o práce typu brigád. Většina z nich také nemá žádné vzdělání a kvalifikaci, a povážlivé číslo z nich je negramotné.

Německo si kromě mnoha problémů mohlo ročně ušetřit 30 miliard eur, které mohly být utraceny pro blaho všech Němců. Místo toho jdou ve prospěch cizinců. Šílené? To minimálně.

Komentáře

komentáře