První černá starostka San Francisca je vzorem nové Ameriky a skutečného populismu

0

Dřívější hlavní město hippies, ale i město, ve kterém psal Jack London své romány o silných mužích individualistech dobré rasy, je nyní městem, kde se lidem už tolik žít nechce. Ulice jsou plné injekčních stříkaček, lidských výkalů, bezdomovců a zdrogovaných lidských zombie. Z kdysi stoprocentního bílého města je dnes méně než 40 procent a většinu brzy získají Asiaté. Ačkoliv černoši tvoří jen 6 procent obyvatel města, z jejich řad přichází nová starostka s velmi podivným jménem pro člověka – London Breed. Neboli něco jako “londýnské plemeno”.

Její domovskou stranou jsou Demokraté, což je americká levice. Zlé jazyky tvrdí, že kde Demokraté vládnou, tam sto let tráva neroste. A mají pravdu. Městům v péči této strany se moc nedaří.

Nové starostce, která se narodila v roce 1974, zemřela sestra na předávkování se drogami, a její bratr je ve vězení. London šla ale jinou cestou a vystudovala na univerzitě. Po škole se dala na politiku, ve které stoupala vzhůru, a nic na tom nezměnily ani obvinění z korupce, která se u soudu ovšem nepodařila prokázat.

Po svém uvedení do funkce starostky vydala prohlášení, ve kterém podpořila status San Francisca, jako azylového města. Tedy města, které chrání nelegální imigranty. Jeden z nich ve městě zastřelil dívku jménem Kate Steinle, ačkoliv byl několikrát vyhoštěn, a v zemi neměl co dělat. Starostka London Breed vzkázala Trumpovi, že:

“V San Franciscu nedáváme dětí do klecí, ale do školních tříd.”

Těžko si lze představit lepší příklad populismu, než právě tento výrok. Samozřejmě jde o narážku na oddělování dětí od rodičů, kteří s nimi nelegálně překročili mexicko-americkou hranici, a na nesmyslné tvrzení, že tyto děti jsou drženy v klecích. Ale horší je druhá část věty, kdy nová starostka mluví o jejich umisťování do školních tříd. Trefně se k tomu vyjádřili v diskusích někteří Američané.

Převažoval dotaz, kdo jejich studium zaplatí. Někdo upozornil na to, že 30 procent dětí v San Franciscu je díky svým rodičům na soukromých školách a zbytek se stěží nějak drží, a do jakých tříd je tedy chce posílat. S odkazem na ohromný počet bezdomovců někdo ironicky poznamenal, že děti nedáváme do klecí, ale necháváme je na ulici.

To je konečně socialismus zemí Třetího světa. Něco, co už mnoho amerických měst zažívá, a co je sílícím trendem v této kdysi velké zemi.

Komentáře

komentáře