V Maďarsku se zvýšila porodnost. Vstanou noví bojovníci?

0

Politika maďarské vlády podporující rodinu začíná nést ovoce. Evropané čelí po celém světě snižování porodnosti, zatímco ostatní rasy mají opačný problém. V Maďarsku tento trend zvrátili.

Institut pro rodinná studia píše, že se podařilo to, co demografové dlouho považovali za nemožné. Tedy že porodnost nebude klesat, ale růst.

Podle institutu jsou důvodem finanční pobídky ze strany vlády jako příspěvky pro sezdané páry na koupi domu, daňové odpočty na děti, a také sílící ekonomika nebo celková kultura v zemi. To vše má vliv na zvýšení porodnosti.

Důvodem je i pro-rodinná ústava přijatá v roce 2011, která říká: “Věříme, že naše děti a vnoučata učiní Maďarsko znovu veliké,” a která brání “instituci manželství jako svazek muže a ženy a rodinu jako základ přežití národa.”

Boom manželství, který začal v roce 2012, ale zesílil v letech 2015 a 2016, může za to, že se ženy vdávají v mladém věku a mají více času na pořízení potomků. Což není případ zbytku Evropy, kde ženy vstupují do manželství stále později.

Komentáře

komentáře