V USA se připravuje zákon, který pošle členy ANTIFA skupin až na 15 let do vězení

0

Republikánští kongresmani Dan Donovan (New York), Pete King (New York), Paul Gosar (Arizona) a Ted Budd (North Carolina) Kongresu navrhli zákon, který by se ostřeji vypořádal s politickými teroristy z hnutí ANTIFA. Za jejich aktivity by je soudy mohly po schválení zákona poslat až na 15 let do vězení.

Zákon, který má název “Odmaskování Antifa 2018” by zajistil multikulturní prožitek v amerických věznicích těm, kdo by se zapojili do aktivit typických pro hnutí, které se nazývá Antifa.

Podle zákona by kdokoliv “nosící masku” nebo nějakou formu přestrojení, kdo “zraní, utlačuje, ohrožuje nebo vyhrožuje jakékoliv osobě pro její využívaní jejích práv nebo privilegií”, mohl být odsouzen k pokutě nebo až 15 letům vězení.

Zákon je v Kongresu od června, ale od úterý za něj lobbují američtí pravicoví aktivisté, kteří burcují Američany, aby volali svým kongresmanům, a přesvědčili je k podpoře zákona.

Antifa a další levicoví militanti používají násilí a zastrašování jako běžnou součást svých aktivit. Od zvolení Donalda Trumpa prezidentem došlo z jejich strany k mnoha násilným akcím včetně napadání pokojných shromáždění.

Komentáře

komentáře