Vatikán ve sporu s italskou vládou kvůli imigrantům

0

Tvrzení, že Ježíš Kristus byl první marxista, má něco do sebe. Vedle marxistů jsou totiž v západním světě následovníci Kristova učení těmi nejhorlivějšími zastánci masové migrace.

“Uzavřít přístavy není řešení,” prohlásil státní sekretář Vatikánu, kardinál Pietro Parolin po setkání s italským prezidentem Mattarellou, se kterým mluvil o migrantech.

“Asistovat méně šťastným a sdílet s nimi znalosti je tím nejprospěšnějším způsobem k rozvoji lidstva,” řekl Parolin. Nic ovšem není dál pravdě. Rozvinutá evropská společenství západního světa jdou vlivem masové migrace ke dnu, zatímco ta společenství masovou migrací nedotčená vzkvétají.

Kardinál, jako mluvčí Vatikánu, ovšem není sám. Podobně se vyjádřil i prezident italské biskupské konference kardinál Gualtiero Bassetti. Logikou křesťanství podle něj vždy bylo “vítat, doprovázet, integrovat”. Pokud jsou na moři lodě s lidmi, určitě se před nimi prý nesmějí zavírat přístavy, aby hrozilo jejich utonutí.

Bassetti zdůraznil, že církev nechce zasahovat do vládních rozhodnutí, jen říká svůj názor. Logikou křesťanství je podle něj pomáhat lidem.

Ano, křesťané pomáhají lidem, a je třeba respektovat všechny ty statečné, co se v historii i současnosti vydávali na nebezpečná místa světa, aby pomohli. Ale asistence invazi nepomůže nikomu. Italská, ale i evropská církev, si musí uvědomit, že masová migrace může nenávratně celý náš svět změnit. Proč nenaslouchá více hlasu křesťanů ze Středního východu?

Komentáře

komentáře