Deportovaný Afghánec, který se oběsil, a kvůli kterému chtěla levice Seehoferovu hlavu, byl lump

0

Afghánec, kterého deportovali z Německa, a který se v Kábulu oběsil, předtím v Hamburgu spáchal několik trestných činů. A to včetně těžkého ublížení na zdraví a přechovávání drog. Kvůli jeho smrti požadovali levicoví aktivisté rezignaci ministra vnitra Seehofera. Přitom to byl takový grázl.

Afghánec se po svém návratu do vlasti oběsil v Kábulu na ubytovně spravované Mezinárodní organizací pro migraci. Federální ministerstvo vnitra v Německu řeklo, že je mu incidentu líto a že muž žil v Německu 8 let.

Ubytovna, ve které spáchal sebevraždu, je vytvořena pro případy, jako je on. Pro lidi, kteří se vrátí z emigrace a nemají momentálně kam jít. Místní policie jeho smrt vyšetřuje.

Podle německých migračních úřadů Afghánec přišel v roce 2011 jako mladistvý a požádal o azyl, který mu byl odmítnut. Podal odvolání, ale to trvalo celých dalších 5 let a skončilo také neúspěchem.

Od roku 2017 byl Afghánec “tolerován”. Tento status se týká lidí, kteří musejí zemi opustit, ale jejichž deportace není zatím možná. Německo měl opustit dobrovolně, což neudělal, proto byl nakonec minulý týden deportován.

Německu byl během svého pobytu jen na obtíž. Kromě odporu při zatýkání se dopustil ublížení na zdraví, krádeže, přechovávání drog, loupeže.

Z 200 tisíc Afghánců, kteří do Německa přišli jako žadatelé o azyl, se jich pryč podařilo dostat zatím jen 6 tisíc. Měsíčně jich je obvykle deportováno jen okolo 20. Bez ostřejšího přístupu to zřejmě nepůjde.

Komentáře

komentáře