Drsné australské zákony zabírají. Počet migrantů na minimu

0

Kombinace přísných hraničních kontrol a rozhodnutí přijímat do Austrálie jen ty nejlepší snížily počet migrantů na desetileté minimum.

Ministr Peter Dutton říká, že počet migrantů loni klesl o 20 tisíc na 162 tisíc. Toto číslo ale zahrnuje především legální migranty, kteří do Austrálie přijíždějí na pracovní a rodinná víza.

Jde o nejnižší číslo za posledních deset let a je dáno za následek tvrdých prověřovacích procedur, které se zaměřují na neoprávněné žadatele o azyl.

“Chceme se ujistit, že lidé, kteří se stali součástí naší australské rodiny, sem přicházejí pracovat, a ne žít na podpoře,” řekl novinářům.

Takový přístup vede k tomu, že se do Austrálie dostanou jen ti, kteří budou zemi prospěšní. Austrálie má v tomto jedny z nejpřísnějších hraničních kontrol na světě.

Tyto kontroly jsou postaveny na Operaci suverénní hranice, kterou zavedl předchozí premiér Tony Abbott v roce 2013. Pašerácké lodi jsou zachyceny už na moři a migranti se buď vrací tam, odkud přišli, nebo skončí na odlehlých australských ostrovech, kde jsou umístěna procesní centra.

A i ti, kdo jsou shledáni jako legitimní uprchlíci, mají do Austrálie zavřené dveře, pokud se rozhodnou překročit hranici nelegálně. To odrazuje ilegály, aby se o vstup do Austrálie jinými, než oficiálními cestami, pokoušeli.

Komentáře

komentáře