Muslimský starosta Londýna prohlásil neuvěřitelnou věc

0

Když přední britský politik a starosta města Londýn něco takového prohlásí, v první moment se vám chce hrozně řvát, protože si říkáte, že takové pokrytectví snad není možné. Bohužel je.

Sadiq Khan, muslimský starosta většinově neanglického města Londýna, byl kritizován za to, že dovolil prezentaci balonu zesměšňujícího prezidenta Trumpa. To, co na svou obranu řekl, mnohým vyrazilo dech.

“Idea, že bychom se vzdali svých práv a privilegií a svobod jen proto, že by to mohlo urazit amerického prezidenta, to by se myslím lidem v Londýně a Británii a také Američanům nelíbilo. Měli bychom si vážit našeho práva na protest.”

Napíšeme si větu, kterou pronesl jinak. “Nemůžeme se práva na protest vzdávat jen proto, že by to mohlo někoho urazit.” Ano, šlo o amerického prezidenta, ale Khan to řekl jasně. Jen proto, že se může někdo urazit, neomezíme svobodu projevu.

Problém je, že Khan má tyto vznešené ideály jen ve chvíli, kdy jde o jeho svobodu projevu, a těmi, kdo by se mohli urazit, jsou jeho oponenti.

Když však hrozí, že by se mohli urazit muslimové, homosexuálové, transsexuálové, příslušníci menšin, nebo třeba postižení, britská vláda vám buď jako cizinci odepře vstup do země, nebo vás z ní deportuje, nebo pokud jste Brit, zavře vás do vězení.

Tak trochu stejný příběh jako divadelní hra se znásilňujícím Ježíšem. Jedna pravidla pro nás, jiná pro vás.

Komentáře

komentáře