Nebílí uživatelé gay seznamky podávají žalobu na provozovatele kvůli rasismu některých uživatelů

0

Žít v sociální bublině se nevyplácí. A to ani homosexuálům. Pokud jste homosexuál v nějakém velkém městě, protože tam obvykle homosexuálové žijí, máte pocit, že jste jedna velká rodina bez ohledu na rasu. V gay barech se přeci scházejí všichni. Ale když pak dojde na individuální kontakt, i homosexuálové mají své rasové preference. A pro některé po mužské lásce bažící hochy to musí být šok.

Asiat žijící v USA, Sinakhone Keodara, hojně využívá gay seznamku pro nevážné vztahy Grindr. A už má dost toho, když na profilu bílých mužů, kteří se mu líbí, vidí poznámku: “Nemám zájem o Asiaty”. Každého holt bere něco jiného a pokud jste nějaký malý Asiat, pro bílého homosexuála nemusíte být atraktivní a na těchto rychloobrátkových seznamkách někteří z nich raději hned dávají dopředu vědět, ať nemarníte čas.

Pan Keodara se ale vzbouřil a chce podat žalobu. Ne ale na muže, kteří o něj nemají zájem, ale na společnosti stojící za aplikací.

“Prosím rozšiřte mou výzvu všem spolužalujícím z řad gay Asiatů, kteří byli uraženi, poníženi, degradování a znelidštěni (aplikací) Grindr, která dovoluje bílým gay mužům psát do svých profilů ‘žádní Asiaté’, ‘nemám zájem o Asiaty’ nebo ‘Asiaté se mi nelíbí’,” píše. “Žaluji Grindr za to, že se stal hnízdem, které podporuje rasismus proti gay Asiatům.”

Řekli byste, že jde o zoufalý výkřik jednoho zoufalého homosexuála. Ale přidali se další a nejen Asiaté. Grindr podle nich u svých 3 milionů uživatelů dostatečně nemonitoruje, co mají v profilech.

Keodara má sice zřejmě smůlu, protože zákon o digitálních společnostech v tomto Grindr chrání, nicméně chce prý alespoň vyvolat diskusi. Podle něj by celé Spojené státy měly diskutovat o tom, jak to mají barevní homosexuálové u těch bílých těžké.

Další ublížený homosexuál, černoch Kelvin LaGarde, říká: “Nemůžete být tlustý, žena, černoch, Asiat, nebo starší než 30.” Uživatelé prý tyto požadavky mají přímo ve svých profilech, nebo na lidi, kteří do těchto kategorií spadají, nereagují.

Ale separace na základě rasy prý existuje i v gay klubech. Ten komplexní dav je rasově rozmanitý, ale u baru se tvoří rasové skupinky. Bílí jsou s bílými, Hispánci s Hispánci, černí s černými.

Na téma odmítnutí v gay komunitě už se dokonce dělají vědecké práce. Psycholog John Pachankis říká, že odmítnutí mezi gayi je velmi bolestivé. A že mentální zdraví homosexuálů trpí tím, když je někdo odmítá. Chce říct, že pokud budete námluvy ze strany homosexuálů odmítat, a to i tehdy, pokud nejste homosexuál, ubližujete jim.

Blíží se začátek kampaně, kdy homosexuálové boj za svá práva posunou zase o kousek dál, a jedním z jejich práv teď bude právo nebýt nikým odmítnut? V Americe dost možná.

Komentáře

komentáře