Babiš odmítl žádost italského premiéra přijmout část migrantů

0

Itálie je v zoufalé situaci a proto dělá zoufalé věci. Na jednu stranu prostřednictvím Salviniho uzavřela přístavy, aby se do ní už žádný imigrant nedostal, na druhou stranu jiní vládní politici tuto snahu bojkotují a požadují, aby se další evropské státy o jejich migranty podělily. A takový přístup odmítl premiér ČR Babiš.

Ten po trumpovsku na Twitteru zveřejnil reakci na žádost italského premiéra Conteho o to, aby ČR přijala některé ze 450 migrantů, kteří se právě nacházejí na moři mezi Maltou a Itálií. Místo zcela logického řešení je vysadit zpátky v Africe, odkud přišli, se řeší, jak je rozptýlit po Evropě. Babiš řekl ne.

“Dostal jsem od premiéra Conteho spolu s ostatními premiéry EU kopii dopisu adresovanému předsedovi Evropské rady Tuskovi a Evropské komise Junckerovi, kde italský premiér žádá, aby se EU postarala o část ze 450 lidí, kteří jsou nyní na moři. Takový přístup je cesta do pekel.

“Jen motivuje pašeráky a zvyšuje jejich příjmy. Naše země žádné migranty přijímat nebude. Na Evropské radě jsme pro relokaci prosadili princip dobrovolnosti a toho se budeme držet.

“Jediným řešením migrační krize je australský model, tedy nedopustit vylodění migrantů v Evropě a vracet lodě, odkud vypluly. Musíme vyslat jasný signál, že nelegální migrace skončila a že Evropská unie je připravena nelegální migranty okamžitě vracet.

“Musíme pomoci migrantům v zemích, odkud přicházejí, mimo hranice Evropy, aby se na cestu vůbec nevydávali. Přijímat lidi není žádné řešení, naopak to ještě zvětšuje problém, který v Evropě máme.”

Díky.

Komentáře

komentáře