Šéf Švédských drah vyjádřil názor na migranty a musel skončit

0

Na začátku tohoto roku se švédský parlament rozhodl dát 9 tisícům tzv. nedoprovázených dětí z Afghanistánu povolení k pobytu. Jak už bylo mnohokrát dokázáno lékařskými a jinými testy, většinou se o děti nejedná a tyto osoby jsou dávno dospělé. Za děti se vydávají, aby měli větší šance při azylovém řízení. Autority v několika zemích další lékařské prohlídky těchto osob blokují, protože je to prý vůči nim necitlivé.

S rozhodnutím státu nesouhlasil šéf Švédských drah, obdoby našich Českých drah, který se k tématu vyjádřil veřejně na Facebooku. Napsal, že tyto osoby nejsou děti, a miliardy vynaložené na jejich ochranu by se daly utratit lépe.

Jeho komentář vyvolal pozornost a rychle se dostal do povědomí mnoha Švédů. V diktatuře politické korektnosti je zastávání důležité pracovní pozice a takových názorů neslučitelné, proto se ředitel rozhodl podat rezignaci jako tu nejlepší možnost, jak z problému ven.

Monica Berglund, šéfka komunikace Švédských drah, potvrdila, že je nemožné zastávat takové hodnoty a dál pracovat pro dráhy. Společnost je prý charakterizována hodnotami lidskosti, které jsou s výroky teď již bývalého šéfa nekompatibilní.

Komentáře

komentáře