Černoška přišla v Rakousku na vesnickou slavnost v rakouském kroji a místní byli v šoku

0
Foto: https://imoankinshasa.jimdofree.com/

Černoška žijící v Německu byla vyhozena z Facebooku, protože při popisování toho, co se jí mělo údajně přihodit, použila slovo, kterým měla být častována. Negr. Založila proto vlastní blog.

Na něm píše, jak se nedaleko Vídně účastnila vinobraní a oblékla si na sebe tradiční rakouský kroj, dirndl.

Hodně se mluví o kulturním přivlastňování, především když to dělají bílí. Bílí jsou kritizováni, když nosí tradiční oblečení jiných etnik, účesy jiných etnik, nebo napodobují chování jiných etnik. Zatímco dříve byli takoví lidé kritizováni hlavně ze strany bílých, rasově uvědomělých jedinců, dnes jsou kritizováni především levicí. Ta kulturní přivlastňování vnímá jako formu imperialismu a snahu nebílým ze strany bílých ukrást jejich kulturu.

Teď tu máme opačný případ. Černoška se oblékla do tradičního rakouského lidového kroje, a po kritice není ani slechu. BBC její příběh převzala a mluví téměř o hrdinství. Srovnej s tímto videem a mnoha dalšími články, ve kterých BBC rozebírá, proč je kulturní přivlastňování ze strany bílých špatné.

Černoška, která vyrostla v Bavorsku, a nyní žije v multikulturní Vídni, má prý rakouský kroj ráda. Ve Vídni na moc rasismu nenarazila, proto byla překvapená reakcí místních, když se ocitla na vesnické slavnosti.

Na slavnost přijela s přáteli a krátce po příjezdu jí místní chlapci začali častovat slovem negr. A co jí zarazilo, lidé se neotočili na ně, ale na ní.

Místní si prý pohoršeně říkali, co ta černá holka dělá v kroji, a hleděli na ní “zmateně, vztekle, nebo udiveně”. Prý se cítila, jak když má lepru.

Nyní chce zveřejňovat i další případy nesnášenlivosti, které prý v Rakousku nebílí zažívají. Rasismus jde prý nahoru a mnozí Rakušané si dodávají stále více odvahy multikulturalismu čelit.

Komentáře

komentáře