Policie v Chicagu zveřejnila video ze zastřelení černocha. Aktivistům spadne brada

0

Někdy (nejen) americká policie používá zbytečné násilí. A je jí jedno, zda je oběť černá, bílá, nebo zelená. Taková policie byla a asi i vždy bude. Pokušení zneužít svou moc je lidská vlastnost a jediný způsob, jak to policistům trochu ztížit, je více kamer, více kamer, více kamer.

Americké černošské hnutí Black Lives Matter tvrdí, že americká policie je rasistická a záměrně střílí černochy. Pokud pomineme fakt, že podstatná část policejního sboru je tvořena právě černochy a dalšími nebílými etniky, jsou tu další fakta, o kterých Středoevropan již psal, a to především nadproporční držení zbraní u černošských pachatelů trestné činnosti, a nadproporční použití těchto zbraní těmito pachateli. Což je důvod, proč statisticky více černých než bílých lumpů končí s policejní kulkou v těle.

A přesně takový případ se stal v Chicagu, což je mimochodem město, kde se černoši navzájem střílejí denně. Středoevropan už o tom informoval dvakrát. Tady, když jeden den došlo ke 14 incidentům se střelnou zbraní s 19 raněnými a 2 mrtvými. Nebo tady, když v Chicagu bylo za týden postřeleno 50 lidí. Když se černoši zabíjejí každý den navzájem, hnutí Black Lives Matter to ignoruje. Když je ale černoch zastřelen při policejním zásahu, demonstruje se a rabuje.

Video zveřejněné policií celý incident objasňuje. Policisté přistupují k podezřelému na ulici a pokoušejí se jej zatknout. Ten se vytrhne a snaží se utéct mezi auta. V tu chvíli je vidět, že má u pasu v pouzdře zbraň. Zatímco mu cestu blokuje policejní auto, černoch se rozhodne z téhle šlamastyky prostřílet a sahá po pouzdru a po zbrani a snaží se zbraň vytáhnout. Policejní zbraně jsou ale rychlejší a muž je eliminován.

Zveřejněné video komentoval i vysoký policejní důstojník – černoch, který říká, že video mluví samo za sebe, že jej ani není třeba komentovat. A že policisté mají právo jít pro práci domů.

Komentáře

komentáře