Většina Australanů chce omezit i legální migraci. Země je přeplněná

0

Většina Australanů chce zastavit masovou migraci do země. Do měsíce totiž populace kontinentu překročí 25 milionů.

Přitom ještě v roce 2003 žilo v Austrálii jen 20 milionů lidí. I přes dojem z Austrálie jako obrovské země, přijatelné životní podmínky jsou jen v určitých částech kontinentu. Všechna velká města leží na pobřeží a osídlení ve vnitrozemí je minimální. Více než polovina obyvatel Austrálie žije ve třech největších městech – Sydney, Melbourne a Brisbane.

Podle statistik do Austrálie přijde jeden člověk každou minutu a 23 vteřin, což znamená, že číslo 25 milionů bude překročeno 8.srpna. Jen tři roky poté, co se Austrálie dostala nad 24 milionů

V minulosti byla australská města, i ta veliká, jako jiná evropská velkoměsta. Dnes připomínají lidská mraveniště s vysokým počtem Asiatů. Autor článku před 11 lety na ulici v Sydney udělal test, kolik bílých lidí napočítá na 10 procházejících Asiatů. Vyšlo to 1 ku 10.

V nejnovějším průzkumu, kterého se účastnilo 1644 respondentů, 83 procent voličů liberální a Národní strany požadovalo omezení migrace. O něco méně, 64 procent, to samé požadovali i levicoví voliči.

Vláda už úspěšně srazila počty nelegálních migrantů, ale Australané podle všeho chtějí srazit počty i migrantů legálních.

“Nepotřebujeme přivést do země každý rok město velikosti Canberry jen skrz migraci,” říká bývalý premiér Tony Abbott.

Jisté je, že Austrálie není nafukovací, a pokud si Australané chtějí zachovat svůj životní styl, musejí dát nekompromisní stopku.

Komentáře

komentáře