Většina Britů v průzkumech říká, že policie ztratila kontrolu nad kriminalitou

0

Většina Britů věří, že policie ztratila kontrolu nad ulicemi. Názor odráží fakt, že velká multikulturní města, především Londýn, trápí obrovská a rostoucí kriminalita.

Podle průzkumu si 57 procent respondentů myslí, že policisté to v některých oblastech jednoduše vzdali a nechali prostor kriminálníkům, kteří přestali mít strach, že za své činy budou stíháni.

Kvůli zločinu také celá čtvrtina přiznává, že se po setmění bojí vycházet na ulici.

Vysoké procento lidí, 51, z těch, kdo se stali v posledních dvou letech obětí nějakého trestného činu, říká, že je policie nenavštívila doma, a 30 procentům bylo řečeno, ať si důkazy najdou sami.

Dalších 57 procent si myslí, že policie neřeší zločiny jako je vloupání s vážností, které zasluhují, a 75 procent respondentů chce na ulici vidět více policistů.

Většina lidí – 54 procent – si také myslí, že zná důvod pro to všechno. Politická korektnost. Ta může vysvětlovat neochotu policie řešit kriminalitu, protože by se musela dostat do konfliktu s nebílými a řešit nekonečná obvinění z rasismu. Vzniklý pocit nedotknutelnosti pak zvyšuje kriminalitu a vytvořená spirála pak přestává být pod kontrolou. Pro Angličany nyní jejich země rozhodně není lepším místem k životu, než v minulosti.

Komentáře

komentáře