Předtím, než kvůli “svobodě slova” londýnský starosta povolil balon s Trumpem, tak zakázal nástěnnou malbu své osoby jako urážlivou

0

Pár týdnů předtím, než muslimský starosta Londýna povolil exhibici nafukovacího balonu znázorňujícího “baby” Trumpa, protože “nebude zakazovat svobodný projev jen proto, že by se mohl někdo urazit”, tak zakázal nástěnnou malbu, která jeho samotného vypodobňovala v nelichotivé póze.

Řekli byste, to nevymyslíš. Ale kdysi Velká Británie je už jen velký vtip. Město na své náklady odstranilo nástěnné malby starosty Khana a premiérky May, které se nacházely u kavárny v severním Londýně.

Rada města Londýn, jejíž je Sadiq Khan šéfem, se rozhodla karikatury odstranit proto, že jsou prý urážející. Ale přesně z toho samého důvodu ten samý Sadiq Khan dovolil Trumpův balon, protože prý fakt, že něco někoho může urazit, nemůže zastavit svobodu projevu. Pokrytectví? Tak určitě.

Malby, které jsou z dílny umělce Loretta, se po Londýně objevují už rok, a spíše s pozitivními ohlasy veřejnosti. Loretto znázornil například i anglickou královnu, nebo Vladimíra Putina.

Majitel kavárny, na které malby byly, vysvětloval, že umění není pro každého, a že věc, která se jednomu člověku nelíbí, se 99 dalším může zamlouvat. Město oznámilo, že během šesti týdnů na malby obdrželo šest stížností.

Komentáře

komentáře