Slušní lidé jsou připraveni postavit proti uprchlíkům, které do Brna zve hnutí Žít Brno, lidský řetěz

0

Médii dnes prošla zpráva o návrhu hnutí Žít Brno, které je součástí vládnoucí koalice tohoto druhého největšího města ČR, že by město mohlo přijmout část afrických migrantů. O to konečně nedávno ČR a další země požádal italský premiér Conte. Náš premiér Babiš mu na to odpověděl, že to nepřipadá v úvahu a je to cesta do pekel. A na politické scéně už se ukazuje, kdo kde stojí.

Opět je to TOP 09, kde se její předseda Jiří Pospíšil za svůj podpůrný postoj premiérovi Babišovi dočkal kritiky od starých matadorů Schwarzenberga a Kalouska. Zatímco Schwarzenberg bědoval něco o porušení křesťansko-židovských tradic (proč je tento termín nesmysl psal Středoevropan zde), Kalousek nadával, že jsme sobci.

Pozitivní ovšem je, že tím to tak nějak končí. V ČR naštěstí podpora migrantů není v módě a málokterý politik si dovolí veřejně říct, že by je u nás chtěl. Přesto si ale vedení Brna podobnou zhovadilost může prosadit. Je to v jeho kompetenci. Jenže i zde naštěstí, kromě Žít Brno, pro to není podpora.

Přesto, v případě, že by k tomu přeci jen došlo, dnes brněnské hnutí Slušní lidé poslalo vzkaz, že tak jak v případě divadelní hry zobrazující znásilnění muslimky Ježíšem, je připraveno postavit lidský řetěz, který migranty do Brna nepustí. A je jasné, že by to byl řetěz dlouhý a silný.

Komentáře

komentáře