Zuckerberg se částečně zastal popíračů Holocaustu a svobody slova na internetu

0

Poněkud překvapivě se šéf Facebooku Mark Zuckerberg, který je židovského původu, zastal popíračů Holocaustů a různých konspiračních teoretiků a jejich “práva se mýlit” a moci na sociálních sítích publikovat.

Zuckerberg v rozhovoru vysvětloval rozhodnutí, proč Facebook na své platformě ponechá pravicové konspiračně-teoretickou stránku Infowars s tím, že stránku nesmaže, ale omezí její dosah.

Vedle toho ale bude Facebook mazat takový obsah, který vyzývá k násilí.

Zuckerberg cítil potřebu svá slova upřesnit a den po rozhovoru dodal, že ho popírači Holocaustu urážejí, a nechce je nijak bránit. A vysvětluje, že jsou příklady, kdy obsah popírající něčí neštěstí může být smazán. V příkladu nepoužil Holocaust, ale masakr ve škole Sandy Hook, kdy například osočení přeživších tohoto masakru, jako jednotlivců, že jsou lháři, je obtěžování, a bude smazáno.

Existuje prý linie mezi tím, co je právo na omyl a úmyslné lhaní. A Zuckerberg si jednoduše u všech popíračů Holocaustu nemyslí, že by chtěli úmyslně lhát, ale že svým tvrzením mohou věřit.

Tedy, tvrzení zaměřená proti jednotlivcům, která mohou způsobit újmu, budou mazána. Ta ostatní budou jen omezena, že se nezobrazí tolika lidem, jako dříve.

“Naším cílem s fake news není zabránit komukoliv, aby řekl něco nepravdivého, ale zastavit šíření fake news a dezinformací na naší síti.”

Komentáře

komentáře