Australská policie účtuje Lauren Southern za ochranu před násilím levice 68 tisíc dolarů

0

Představte si, že sedíte v restauraci, ve které na vás jiný host něco pořvává, poté po vás hodí sklenicí, a číšník cenu sklenice připíše k úhradě vám. To samé, ale ve větším měřítku, se stalo organizátorům vystoupení Lauren Southern v australském Melbourne.

Lauren v Melbourne vystoupí na uzavřeném, placeném vystoupení, kde bude mluvit a s přítomnými i diskutovat. Zcela v civilizovaném duchu. Naopak ve zcela necivilizovaném duchu budou před sálem probíhat levicové protesty, které se v prosinci, kdy v Melbourne mluvil Milo, zvrhly v násilí. Tak jako vždy, když radikální levice proti něčemu demonstruje.

Existuje něco, čemu se říká společenská smlouva, kdy výměnou za ztrátu některých našich práv dáváme státu pravomoc na vynucování zákona a pořádku. Jinak bychom tu měli navzájem bojující skupiny, které by obracely města vzhůru nohama. Podle této společenské smlouvy je prací policie chránit pořádek, když hrozí střet znepřátelených skupin. V tomto případě se jedná o příznivce Lauren, kteří chtějí v uzavřeném sále diskutovat, a jejich levicové odpůrce, kteří je chtějí napadnout.

Ale policie v Melbourne se k řešení této situace staví velmi podivně. Za to, že Lauren a hosty jejího představení ochrání, si účtuje 68 tisíc dolarů. Tak jako by šlo o nějakou soukromou bezpečnostní agenturu. Jak vyšlo najevo, za ochranu vystoupení Mila si policie naúčtovala 50 tisíc dolarů, které organizátoři zatím nezaplatili.

Že, když už chce policie někomu vystavovat účet, měli by to být organizátoři protidemonstrace, je jasné. Tímto způsobem se totiž potlačují názory disidentů. Chceš mluvit a nebát se, že tě hordy levičáků zmasakrují? Zaplať desítky tisíc dolarů za ochranu. Běžný člověk takovou sumou nedisponuje, a tak raději se svým názorem zůstane doma.

Komentáře

komentáře