Doktor, kterého vyhodili pro nepoužívání transgenderových zájmen, mluví o atmosféře strachu

0

Britský doktor, kterého vyhodili proto, že odmítal transgendery oslovovat zájmenem, na které se ten den zrovna cítili, mluví o atmosféře strachu ve své profesi. Zaměstnanci jsou prý trénováni, aby jeden na druhé donášeli za porušování antidiskriminačních zákonů.

Státní zaměstnanec, doktor David Mackereth, byl vyhozen před třemi týdny podle zákona o rovnosti z roku 2010. Ne, to není z Orwella. To je Velká Británie. Jeho odmítnutí podřídit se rozhodnutí ministerstva, pod které spadal, jej stálo kariéru. Už nemá šanci získat zaměstnaní jako státní zaměstnanec.

“Jako křesťan věřím, že pohlaví je určeno biologicky a geneticky. Věděl jsem, že kvůli tomu mohu jako doktor přijít o práci, ale nemohl bych se sebou žít, kdybych nepromluvil. Bylo by to nepoctivé, a já bych nechtěl žít ve lži.”

Když doktor protestoval, jeho manažér si jej zavolal a dal mu jednoduchou otázku. “Pokud vás muž požádá, aby jste jej oslovoval ‘madam’, uděláte to?” Doktor řekl, že ne.

“Pokud má někdo mužské XY chromozomy a mužské genitálie, nemůžu ho s čistým svědomím nazývat ženou.”

Doktor říká, že proti transgenderům nic nemá, ale je třeba, aby lidé mohli říct, co si myslí, a bránit to, čemu věří. Jinak se společnost změní v diktaturu, kde jsou všichni zotročeni.

Ve své 26 let trvající kariéře měl prý jen jednoho transgender pacienta, ale prý platí, že každý, kdo zpochybňuje to, že pohlaví je sociální konstrukce, čelí lynčování. Doktoři prý musí těhotné ženy nazývat “těhotnými lidmi”, aby transgendery neurazili. Mezi doktory prý panuje strach.

Komentáře

komentáře