Německý establishment proti Bannonovu plánu financovat evropské lidové hnutí

0

Steve Bannon, bývalý poradce a stratég Donalda Trumpa, chce v Evropě vybudovat lidový think-tank. Německý establishment tento plán, jak ovlivnit volby do Evropského parlamentu v roce 2019, označil za frontální útok proti EU.

Jak již bylo psáno dříve, Bannon se chce stát protiváhou vlivu George Sorose v Evropě. Zatím není jasné, kdo bude jeho projekt financovat. V USA se na financování jeho aktivit podílela rodina pravicového miliardáře Mercera.

Globalisté v Evropě jsou pochopitelně znepokojení a bijí na poplach.

“Musíme bojovat, s dobrými a pravdivými argumenty,” říká přední německý sociální demokrat Michael Roth. “Evropa se nesmí bát nacionalistických kampaní, kterými by pan Bannon chtěl Evropu dostat na kolena. “Naše hodnoty jsou silnější, než jeho nenávist a lži.”

Proti Bannonovi jsou i jinak pravicově konzervativní bavorští křesťané z CSU. Jejich Florian Hahn říká, že by “Bannonova hrozba měla být brána vážně”.

Stejně se vyjádřili i němečtí liberálové z FDP, kteří mluví o “čelním útoku na EU a evropské hodnoty”.

Bannon chce svůj pravicový nacionalistický think-tank umístit zřejmě do Bruselu a zahájit kampaň s operačním název “Hnutí”.

Jedinou německou stranou, která Bannonovi vyjádřila sympatie, je Alternativa pro Německo. Ačkoliv strana odmítla Bannonovu pomoc se svou kampaní, předsedkyně AfD Bannonovu strategii označila za “vzrušující a ambiciózní”.

Komentáře

komentáře