Sýrie odsoudila evakuaci Bílých přileb Izraelem jako “zločinnou operaci”. Telička by chtěl některé v ČR

0
Bílé přilby a jejich islamistické gesto o tom, že je jen jediný bůh. Alláh.

Reuters – Syrská vláda dnes odsoudila operaci Izraele, při které bylo ze Sýrie evakuováno několik stovek tzv. Bílých přileb, organizace obviňované ze spolupráce s Al-Kajdou a dalšími islamisty a také z inscenování “chemických útoků” a jejich obětí. Spolupráce Izraele a Bílých přileb zapadá do konspiračních teorií a o vzájemné spolupráci Izraele a Saudské Arábie a džihádistů v Sýrii.

Bílé přilby přešly hranici na Izraelem okupované Golanské výšiny a poté zamířily do Jordánska. Izrael jim prý pomohl na žádost Donalda Trumpa a dalších světových vůdců.

Sýrie Bílé helmy obviňuje z toho, že jsou součástí Al-Kajdy a získávají peníze ze zahraničí. Bílé přilby se oficiálně podílejí na záchranných pracích na území ovládaném džihádistickými rebely. S tím, jak Assad dostává pod kontrolu stále více syrského území, džihádisté a jejich pomocníci utíkají. S nimi i Bílé přilby.

V Jordánsku se v tuto chvíli nachází 422 Bílých přileb a jejich rodinných příslušníků, kteří mají být z nějakého podivného důvodu umístěni do Británie, Německa a Kanady. O část těchto lidí by měli zájem i někteří čeští politici. Pavel Telička dal dnes palec nahoru příspěvku, ve kterém jeho autor vyzývá k jejich přijetí a píše, že by byla čest je nazývat spoluobčany. Dobré vědět.

Komentáře

komentáře