Transgender v první hlavní filmové roli v USA

0

Poté, co si liberální aktivisté stěžovali, že roli transgendera nemůže hrát žena, konkrétně Scarlett Johansson, na festivalu komiksů v San Diegu bylo v sobotu oznámeno, že roli transsexuální superhrdinky “Supergirl” bude hrát skutečný transsexuál.

Nicole Maines se narodil v roce 1997 jako muž, ale považuje se za ženu. Tento transgender je známý i jako aktivista. V roce 2014 soud v Maine rozhodl, že smí ve škole navštěvovat dámské toalety a škole nařídil zaplatit mu “odškodné” 75 tisíc dolarů.

Média obsazení role transsexuála transsexuálem vítají. Nejen proto, že to má “zlepšit inkluzi”, ale i kvůli již zmíněné Scarlett Johansson. Je zajímavé, že těmto lidem vadí, že by transsexuála hrála normální ženská, ale nevadí jim, když role bílých postav evropské historie hrají černoši.

Vytváření transgenderových filmových postav je umělá věc, která má jejich existenci normalizovat a propagovat. Na západě se v jejich případě nejedná už dávno jen o požadavek tolerance, ale jde o propagovaný životní styl i mezi dětmi, mezi které jsou do školek a škol rutinně zvány tzv. drag queens, které mají transgenderismus popularizovat.

Komentáře

komentáře