Další falešné obvinění z rasismu v USA

0

Obsluha v texaské restauraci, muslim jménem Khalil Cavil, vyvolal rozruch na sociálních sítích, když sdílel paragon, na který mu měli hosté připsat nenávistný vzkaz. Jeho zaměstnavatelé nyní oznámili, že už není jejich zaměstnancem, a že text na paragonu padělal. Příspěvek na Facebooku mezitím získal desetitisíce sdílení a komentářů.

Nejen sociální sítě, ale i světová média, včetně Washington Post, The Sun a Daily Mail, příběh zveřejnily, což přidává zajímavý nádech do celkové debaty o tzv. fake news.

Zákazník, který měl původně údajně vzkaz na paragon napsat, byl z restaurace vykázán.

Ředitel řetězce restaurací se vyjádřil, že rasismus je nepřijatelný, a že kdykoliv k něčemu podobnému v jejich zařízeních dojde, budou reagovat stejně rychle. Teď se však omlouvá.

“Někoho falešně obvinit z rasismu je stejně znepokojující.”

Cavil příspěvek sdílel na Facebook 16.července. Na paragon mu měl zákazník připsat poznámku, “teroristům spropitné nedáváme”. Číšník obrázek komentoval s tím, že je mu z toho špatně a že by chtěl, aby si lidé uvědomili, že rasismus a nenávist jsou tu stále.

Cavil se už omluvil a vyjádřil lítost nad tím, co udělal. Pokud by se ale na jeho podvod nepřišlo, v éteru by byla další falešná legenda. Tak jako případ z České republiky, ve kterém muslim v Praze tvrdil, že ho pobodali dva holohlaví rasisté. Policisté však jeho verzi zcela vyloučili.

Komentáře

komentáře