Italský biskup: “Ať se kostely změní v mešity, když to pomůže imigrantům”

0

Italský biskup prohlásil, že by přivítal konec křesťanství a nadvládu islámu, pokud by to znamenalo záchranu životů migrantů.

“Morálně a jako muž víry bych přivítal přeměnu všech kostelů v mešity, pokud by to pomohlo věci a pokud by to zachránilo životy chudých a nešťastných mužů a žen, protože Kristus nepřišel na zem, aby stavěl kostely, ale aby pomáhal lidem bez ohledu na rasu, náboženství nebo národnost,” řekl bývalý biskup z Caserty, Raffaele Nogaro.

“A místo toho jsou tu politici, kteří ve svých projevech pokračují v kázání o deportacích a nejhorší je, že to dělají s korunou a růžencem v ruce a berou jméno boží nadarmo, velmi těžký hřích,” řekl Nogaro s odkazem na známý výstup ministra Salviniho.

Ten během kampaně před březnovými volbami vystoupil na obrovském shromáždění před milánskou katedrálou s růžencem a přísahal na bibli a italskou ústavu.

“Slibuji věrnost mému lidu, 60 milionům Italů. Přísahám s poctivostí a odvahou na italskou ústavu a s respektem k učení svatému. Budete přísahat společně se mnou?”

Nogaro není prvním představitelem katolické církve, mocné části italské společnosti, který vystoupil proti současné vládě a na podporu uprchlíků. Tento konflikt by mohl italské církvi zasadit tvrdou ránu. Salvini je nejoblíbenějším italským politikem.

Komentáře

komentáře