Tři pobodání v Londýně za 24 hodin

0

Multikulturní Londýn je nám některými dáván za příklad, jak je to pěkné, když na jednom místě žijí stovky etnik a kultur. Londýn má ale i svou odvrácenou stranu, kterou si my v Čechách dovedeme jen těžko představit. V takovém městě by většina z nás žít nechtěla. Vždyť za posledních 24 hodin došlo k dalším třem pobodáním.

Muž ve věku 34 let bojuje o život poté, co byl v pondělí za bílého dne pobodán v rezidenční čtvrti v jihovýchodním Londýně. Policisté a záchranáři pobodaného našli v parku v Elthamu, což je oblast se silnou bílou populací (80 procent). Pro muže musel přiletět vrtulník. Jeho rasa nebyla zveřejněna. Po pachatelích se pátrá.

Jde o v pořadí třetí pobodání za 24 hodin. V neděli byl vrtulník sanitky povolán do severního Londýna ve čtvrti Barnet (60 procent bílé populace, z toho 20 neanglické), kde byl na ulici nalezen pobodaný muž. Podle svědků muže pronásledoval gang. Útočníci nebyli zadrženi.

V neděli pozdě večer byl pak pobodán třetí muž, tentokrát na západě Londýna ve čtvrti Harrow (méně než 40 procent bílých, méně než 25 procent Angličanů). Policisté jej našli před pakistánským rychlým občerstvením. Ani v jeho případě nedošlo k žádnému zatčení.

Komentáře

komentáře