V britském případu dítěte poleptaného kyselinou mělo jít o spor mezi Cikány

0

Britská média začínají pouštět bližší informace k případu dítěte poleptaného kyselinou, který rozrušil veřejnost. Oběť i pachatelé mají být z prostředí východoevropských Cikánů. Země, ze které do Británie přišli, nebyla uvedena.

Jedním ze zadržených je i otec dítěte. Policie vydala zprávu, že šlo o “spor v komunitě”. Během tohoto “sporu” někdo směrem k dítěti vystříkl kyselinu, která dítě zasáhla. Policie okolnosti případu stále vyšetřuje. Otec dítěte je zadržován pro podezření ze spiknutí za účelem ublížení na zdraví.

On i ostatní zadržení mají prý “východoevropský původ”, ale zároveň se dodává, že šlo o lidi z cikánské komunity, kteří jsou známí jako tzv.bare-knuckle boxeři, tedy boxeři bojující bez rukavic. Tomuto boxu se u nás říká “cikánský box”.

Matka dítěte, která je stejného původu, měla po rozchodu s otcem žít i se svými dalšími dětmi v bezpečném domě. Podle všeho po ní otec dětí i se svými kumpány šel a podařilo se mu zjistit, kde bydlí.

“Kyselina byla určena jí. Dítě se připletlo do cesty,” tvrdí médiím zdroj. Dítě bylo již z nemocnice propuštěné do domácího ošetření.

Komentáře

komentáře