Domů Pevnost Evropa V Rakousku zrušili testy v autoškole v tureckém jazyce

V Rakousku zrušili testy v autoškole v tureckém jazyce

0
Ministr Norbert Hofer

Rakouský ministr dopravy Norbert Hofer, který v minulosti kandidoval na prezidenta proti politikovi Zelených, který je současným rakouským prezidentem, zakázal možnost, aby se řidičské zkoušky mohly skládat v tureckém jazyce. Praxi označil za vyhazování státních peněz.

Hofer logicky tvrdí, že testy v turečtině jsou zátěží rakouského daňového poplatníka.

Z celkem 299 687 lidí, kteří minulý rok skládali řidičské zkoušky, si 3631 zvolilo jejich tureckou verzi. A jen v první polovině tohoto roku to bylo 2243 lidí.

“Náklady na překlad dokumentů z autoškol do turečtiny už nebudou daňové poplatníky trápit,” prohlásil mluvčí Hoferova ministerstva.

Hofer také tvrdí, že testy v turečtině diskriminují jiné jazykové menšiny, které takovou možnost nemají, a jako příklad uvedl Číňany, Araby a Albánce.

Jde o další krok, kterým se Rakousko snaží Turků zbavit. Po uzavření některých Tureckem sponzorovaných mešit a vzkazu Turkům v Rakousku, kteří volili Erdogana, aby se vrátili do Turecka, Erdogan reagoval, že hrozí válka mezi křížem a půlměsícem. Národní Rakousko si ale z hrozeb tohoto islamisty zjevně nic nedělá.

Komentáře

komentáře