Kvůli poleptání dítěte kyselinou obviněni tři slovenští občané

0

Ne každý, kdo má slovenské občanství, je Slovák. Neméně to platí o trojici mužů, která byla zatčena v souvislosti s poleptáním tříletého chlapce kyselinou ve Worcesteru. Jedná se totiž o tzv. Romy.

Adam Čech, Jan Dudi a Norbert Pulko, slovenští občané žijící v Londýně, společně s Afgháncem Jabarem Paktiou a nejmenovaným pátým mužem byli všichni obviněni kvůli útoku kyselinou, která zasáhla tříletého chlapce. Jak píší média, pátým obviněným je otec chlapce.

A konečně jsou zveřejněny i podrobnosti případu. Středoevropan včera psal, podle původních informací, že mělo jít o “spor v komunitě” a všichni zúčastnění měli být Cikáni. Skutečnost je složitější. Matka, i otec dítěte, jsou Afghánci. Cikáni, nebo Romové chcete li, jsou oni tři slovenští občané.

Žena otce dítěte opustila, a skrývala se před ním. Důvod, proč po ní začal pátrat byl prý ten, že se fotka jejich dítěte objevila v místním tisku. Žena byla na fotografii bez islámského závoje. Afghánec si kvůli tomu najal cikánské boxery ze Slovenska a ženu nechal sledovat. Útok kyselinou byl určen jí, ale nešťastnou náhodou bylo zasaženo dítě.

Komentáře

komentáře