Strana Finů by zřejmě financování ze strany Bannonovy nadace odmítla

0

Finská vlastenecká strana “Strana Finů” zřejmě odmítne financování ze strany projektu Steva Bannona, který chce nejen finančně podporovat evropská vlastenecká uskupení. Řekla to sekretářka strany Riikka Slunga-Poutsalo.

Strana Finů, která má ve finském parlamentu 17 křesel a v Bruselu dva europoslance, spoléhá na vlastní financování a má výhrady k tomu, aby ji někdo finančně ovlivňoval zvenčí. I podle finských zákonů smí být tamní politická strana podporována zvenčí jen v případě, že dárce má se stranou stejné hodnoty, což by odpovídalo, ale výše příspěvku nesmí překročit 30 tisíc eur za rok.

“Zvládáme to sami s vlastními penězi. Je velká šance, že bychom toto financování odmítli, protože chceme zůstat nezávislí. Nežádali jsme o peníze ani místní organizace, a nevidím důvod, proč bychom tuto naši politiku měli měnit,” řekla sekretářka.

Bannonova slova o tom, že chce Straně Finů a Švédským demokratům pomoci, prý přišla jako obrovské překvapení a strana zatím nedostala žádnou nabídku, dokonce ji ani nikdo nekontaktoval.

Strana by ani nevyužila slibovaný think-tank, který chce Bannon založit v Bruselu. Strana prý už svůj vlastní má, díky němuž získává kvalitní informace a má i sídlo, které je odpovědné za komunikaci a sociální média.

“Nenapadá mě jaký druh přidané hodnoty by tato podpora mohla přinést. Samozřejmě, lidé, kteří v naší straně rozhodují, zváží každou nabídku, která přijde,” dodává.

Komentáře

komentáře