Americký student suspendován za tričko podporující zeď mezi USA a Mexikem. Soud se za něj postavil

0

Student střední školy v americkém Oregonu byl suspendován za tričko chválící stavbu zdi mezi USA a Mexikem. Nyní mu škola musí zaplatit 25 tisíc dolarů a ředitel se mu jíž písemně omluvil.

Na začátku byla plánovaná školní debata o imigraci. Student jménem Addison Barnes na ní přišel v tričku podporujícím stavbu zdi a byl okamžitě požádán zástupcem školy, aby si tričko zakryl. Třetina studentů na škole jsou Hispánci a tím tričkem se prý cítili zastrašeni a ohroženi, hájila se později škola. A ano, možná i proto si Addison to tričko vzal, aby vyslal vzkaz, že nehodlá sedět se založenýma rukama a nechat přes hranice své země chodit miliony nelegálních migrantů, ze kterých se pak stanou jeho spolužáci, jejich vzdělání platí američtí daňoví poplatníci.

Addison dostal ve třídě vybrat z následujících možností. Tričko zakrýt, převléci se, nebo odejít. Addison je hrdý mladý muž a patriot, a proto odešel. Škola si ovšem jeho odchod vyložila jako suspenzi, čímž se jeho studium pozastavilo.

Jenže Addison šel k soudu, který mu velice rychle vyšel vstříc. Nejprve vydal příkaz, že nesmí být perzekuován pro své politické názory, a nakonec rozhodl, že se mu škola musí omluvit a zaplatit soudní náklady, které dosáhly výše 25 tisíc dolarů.

Addison k tomu řekl: “Dal jsem to k soudu, abych bránil sebe i další studenty, kteří se mohou bát projevit své názory napravo od středu. Každý ví, že když si student do školy vezme tričko proti Trumpovi, učitelé to neřeší. Ale když nosím tričko podporující Trumpa, jsem suspendován. A to není správné.”

Škola se hájila tím, že se musela rozhodnout mezi pocity hispánských studentů a svobodou slova a volila pocity Hispánců. Respektive “bezpečí studentů”, jak psala ve své obhajobě. Příště prý bude hledat cesty, jak zajistit obojí.

Toto je klasický případ šikany lidí, kteří nesouhlasí s nelegální migrací a etnickou výměnou populace. Pokud vůči tomu projevíte cokoliv jiného, než fanatický souhlas, budete pronásledováni. Addison udělal dobře, že se bránil, protože tím dal ostatním příklad, že nejsou sami a že mohou najít zastání. Zatím.

Komentáře

komentáře