Trump slíbil zatočit s Twitterem kvůli jeho pronásledování pravičáků

0

Mluví se o tom už dlouho. Twitter, stejně jako další giganti jako je Facebook nebo Google, pronásledují pravičáky. Důvodem jsou levicové předsudky lidí v těchto firmách a snahy o sociální inženýrství společnosti. Prostě, s čím nesouhlasíme, to vymažeme nebo zakážeme. Nejnovější metoda, jak Twitter skrývá pravicový obsah před uživateli Twitteru, je tzv. Shadow banning.

Shadow banning je ze strany Twitteru jakýsi filtr, který může zabránit tomu, aby byl nějaký uživatel na Twitteru nalezen, a nebo aby byl dosah jeho příspěvků minimální. Tedy uživatel nemá smazaný účet, ale téměř nikdo nevidí obsah, který sdílí. Cenzura? No jistě!

Zatímco dříve byly objektem cenzury Twitteru lidé řekněme více na okraji pravého politického spektra, nyní Twitter omezuje i americké Republikány. I některé kongresmany. Údajné ruské vměšování do amerických voleb je proti tomu čajíček.

Pravicoví uživatelé Twitteru začali hromadně kontrolovat, zda je jejich obsah filtrován, a výsledky jsou šokující. Úroveň cenzury je obrovská. Jde o tak veliký malér, že se k tomu vyjádřil i prezident Donald Trump. Ten napsal, na Twitter, že se na tuto “diskriminační a ilegální praktiku” podívá.

Tak se komunistický Twittere těš.

Komentáře

komentáře