Salvini představuje plán nulové tolerance pro migranty-zločince

0

Italský ministr vnitra Matteo Salvini oznámil na Twitteru, že pracuje na politice nulové tolerance pro migranty – zločince.

“Pracuji na administrativním příkazu (#decretosicurezza), díky němuž bude možné odmítnout žádost o azyl, pokud žadatel spáchá zločin, protože dnes zákon, mimo určitých případů, dovoluje kriminálním cizincům zůstat v zemi a obdržet ‘ochranu’ na náklady italského lidu. #nulovátolerance” ”

Salviniho příspěvek odráží pocity italské veřejnosti, která odmítá otevřené hranice. Tento sentiment je společný všem zemím střední a východní Evropy a sílí i na západě.

Na druhou stranu určitá část establishmentu, média a hlasití levicoví aktivisté, požadují přesný opak. A jedná se o tak zásadní názorové rozdíly, že každá z těchto stran může svůj postoj prosadit jedině nějakým nekompromisním politickým rozhodnutím. A o to se Salvini snaží. Mnozí migranti, kteří do Itálie přicházejí z Afriky, se živí nějakým nelegálním způsobem. Mezi to se počítá i nelegální pouliční prodej nějakých cetek. Pokud i to bude důvod k neudělení azylu a naložení na deportační loď či letadlo, jedině dobře.

Komentáře

komentáře