Nezletilé africké migrantky platí za propašování přes italskou hranici sexem

0

Podle zprávy neziskovky Save the Children, kterou zveřejnil italský tisk, využívají pašeráci lidí v severní Itálii touhy migrantů dostat se na sever, a snaží se je finančně podojit. Nezletilé africké dívky končí na ulici italského města Ventimiglia, kde si musí cestu do Francie doslova “vyšlapat”.

Dívky, často z východní nebo subsaharské (černé) Afriky, jsou nuceny k prostituci, aby zaplatili pašerákům, kteří chtějí částku mezi 50 až 150 eury. Kromě toho musejí zaplatit za jídlo a střechu nad hlavou.

Problémy nejsou jen v severní Itálii, ale i dalších městech. Neziskovka v Římě zaznamenala 1904 případů zneužití nezletilých.

Je třeba říct, kdo jsou vlastně ti pašeráci, protože média o tom obvykle nemluví a používá se rasově neutrální výraz. Ne, v Africe skutečně nepůsobí nějací bílí otrokáři, kteří by se podíleli na masové migraci. Pašerácké skupiny působící v Africe jsou složeny z Afričanů a Arabů.

V Itálii se etablovaly nigerijské skupiny, které se snaží vytlačit místní mafii. S tou někdy musí spolupracovat, ale čím více afrických gangů v Itálii působí, tím jsou samostatnější. Kriminolog Alessandro Meluzzi tvrdí, že fakticky přebírají organizovaný zločin v zemi.

“Jejich sekty kolonizují Itálii a přebírají business tradičních mafiánských rodin,” tvrdí.

Například nedaleko Neapole, v bývalém letovisku Castel Volturno, Nigejci už celé město ovládli. Ulice jsou plné afrických prostitutek a dealerů drog. Středoevropan o tomto fenoménu psal již v únoru.

Komentáře

komentáře