Muž si změnil pohlaví, aby dostal levnější pojištění na auto

0

Kanadský muž si podle tamních médií změnil své pohlaví, aby získal levnější pojištění na své auto. Tím, že má nyní v dokladech zapsáno, že je žena, ušetří na pojistce více než 1000 dolarů.

“Využil jsem skuliny,” říká “David”, kterého média drží v anonymitě.

David je muž a tak se i cítí, ale protože mu je méně než 25, patří k rizikovější skupině pojištěnců. Má za sebou i nějaké dopravní škraloupy a tak když dostal nabídku na roční pojistku ve výši 4500 dolarů, zjistil si, že jako žena by platil jen 3400.

“Dost mě to naštvalo a nechtěl sem se nechat zase obrat, a tak jsem je požádal, ať mi v papírech změní pohlaví, a oni, že to nejde.”

David si ale zjistil, že podle současných zákonů v provincii Alberta potřebuje pouze potvrzení od doktora, že se identifikuje jako žena, ačkoliv se tak neidentifikuje, a to je vše.

“Bylo to jednoduché. Vlastně sem si o to jen řekl a pověděl jim, že se identifikuji jako žena, nebo že bych se tak identifikovat chtěl, a doktor mi napsal potvrzení, které jsem potřeboval.”

Po pár týdnech obdržel nový rodný list, ve kterém stálo, že je žena. Souběžně s tím si změnil řidičák a pojištění.

“Byl jsem dost šokován,” říká. “Ale ulevilo se mi. Cítil jsem se, jako bych porazil systém. Že jsem vyhrál. Jsem stoprocentní muž, ale legálně jsem žena.”

Podle kanadských zákonů muži díky jeho přiznání hrozí ve skutečnosti vězení. Nicméně pokud by mlčel, nedělo by se nic. Kanadský politicky korektní systém je vážně takto hloupý, že vám změní pohlaví v dokladech jen na základě toho, že o to požádáte. Může brát kanadskou vládu a jejího premiéra někdo vážně?

Komentáře

komentáře