Libyjská pobřežní stráž vrátila 611 imigrantů zpátky do Afriky. Italská levice protestuje

0

Mezi včerejškem a dneškem libyjská pobřežní stráž zachránila z několika vratkých člunů 611 migrantů a vrátila je zpátky na africké pobřeží.

Vedle libyjské operace zasahovala i italská loď, která dostala hlášení o gumovém člunu na moři, a ta vytáhla 108 migrantů. I ti skončili v libyjském Tripoli.

Italská média nyní nepíší o ničem jiném, než o stížnostech neziskovek, které tvrdí, že tím, že italská loď migranty odvezla do Libye, tak porušila mezinárodní právo, které zaručuje právo na azyl a Libyi neuznává jako bezpečné útočiště.

V posledních týdnech mluvčí Rady Evropy prohlásil, že žádná evropská loď nesmí vozit migranty zpět do Libye, protože “je to proti našim principům”.

Salvini dnešní operaci označil jako vítězství snah zastavit nelegální migraci. Rozhodnutí migranty vyložit v Africe a ne je vozit do Evropy podle něj odráží shodu mezi Itálií a Libyí, díky které byl počet afrických migrantů rapidně snížen.

“Libyjská pobřežní stráž zachránila a odvezla zpět na pevninu 611 migrantů. Neziskovky protestují a pašeráci přicházejí o svůj business. Skvělé, takhle se děje pokrok,” napsal na Twitter.

Italská levice ale bije na poplach. Poslanec Nicola Fratoianni řekl:

“Zatím nevíme, zda byla operace provedena na příkaz italské pobřežní stráže, ale pokud ano, šlo by o velmi vážný precedent, za který se Itálie a kapitán lodi budou zodpovídat u soudu.

“Mezinárodní právo požaduje, aby lidé zachránění na moři, byli vzatí do bezpečného přístavu, a libyjské přístavy, i přes mystifikaci reality italskou vládou, za takové nemohou být považovány.”

Tato situace znovu zcela jasně ukazuje, že Evropa musí radikálně přehodnotit svůj postoj k azylovému právu. Jediným řešením je azyl zcela zrušit a neposkytovat jej nikomu, kdo není Evropan, s výjimkou Evropanů žijících v bývalých zámořských koloniích. To jsou jediní lidé, které můžeme přijímat, protože jde o naše lidi.

Komentáře

komentáře