Domů Pevnost Evropa Německo hledá 126 tisíc cizinců, kteří mají být deportováni, a nemůže je...

Německo hledá 126 tisíc cizinců, kteří mají být deportováni, a nemůže je najít

0

Německá policie v současnosti hledá téměř 300 tisíc lidí, kteří mají být zatčeni. Z toho je 126 327 cizinců, kteří mají být deportováni. Úřady se domnívají, že část z nich už zcela bez kontroly Německo opustila.

Ačkoliv tedy část z tohoto počtu již může být pryč, v zemi je pravděpodobně mnohem více lidí, kteří mají být deportováni, jenže se po nich zatím nepátrá, nebo už se nepátrá.

Německo nemá jednotný plán, co dělat, když má cizinec zemi opustit. Ani co dělat, když taková osoba zmizí z radaru. Tito lidé buď žijí pod jinými identitami, nebo se skrývají ve svých komunitách, nebo odešli do jiné země.

Rainer Wendt, předseda německých policejních odborů DPolG, říká, že většina deportovaných uniká svému osudu proto, že nemají povinnost zdržovat se na jednom místě a že není dostatek zadržovacích center, kde by byli do své deportace drženi. Úřady o nich tedy nic moc neví a ve chvíli, kdy mají být deportováni, či ze země odejít, tak nejsou k nalezení.

Kromě toho má Německo celkem 4411 zatykačů pro politicky motivovaný zločin. V této škatulce jsou ovšem většinou islamisté a to v 3151 případech. Zbytek je směs pravičáků, levičáků nebo zahraničních špiónů.

Komentáře

komentáře