Španělská pravice proti africkým migrantům a socialistické vládě

0

Španělsko podle čísel předhonilo Itálii i Řecko v počtu došlých migrantů. Jen tento rok tam dorazilo 20 902 hlavně afrických migrantů. Do Itálie 18 130 a do Řecka 15 528.

Pablo Casado, předseda Konzervativní Lidové strany, před migranty přicházejícími do Španělska varuje:

“Není možné, aby každý dostal azyl. Stát nezvládne přijmout miliony Afričanů, kteří chtějí přijít do Evropy a my to musíme říkat, i když to není politicky korektní.”

Minulý měsíc se ve Španělsku dostala k moci nová socialistická vláda, která se k migrantům chová velice přívětivě. Zatímco Itálie zavírá své přístavy, Španělsko ty migranty, kteří se do Itálie nedostanou, zve k sobě. Tak jako pasažéry lodi Aquarius. A čluny s Afričany přistávají u břehů Španělska zcela bez odporu úřadů.

Španělská vláda ovšem Casadova slova o tom, že migranty vítá, odmítá. V případě Aquaria šlo prý o humanitární gesto, a situace prý potřebuje celoevropské řešení.

Španělsko je tak jako mnoho zemí Evropy zemí rozdělenou na dva nesmiřitelné tábory. Na jedné straně levice, která si představuje multirasovou utopii na způsob zkrachovalých zemí Jižní Ameriky, a na straně druhé španělští vlastenci a konzervativci, kteří jsou ze záběrů afrických invazí španělské enklávy v Ceutě v šoku a chtějí Španělsko zachovat španělské. Bude nová občanská válka? A na čí stranu se přidáš ty?

Komentáře

komentáře