Migranti ve francouzském azylovém centru protestovali kvůli jídlu a tomu, že musejí pracovat

0

Představy s realitou se rozešly u migrantů žijících v azylovém centru ve francouzské obci Varennes-sur-Allier. Místo plných mís jídla jen skromná strava a navíc prý musejí pracovat. To je natolik rozzlobilo, že jich kvůli tomu celá stovka demonstrovala před tamní policejní stanicí.

“Chovají se k nám nelidsky,” stěžovali si. K jídlu prý mají jen chleba a mléko a velmi málo maso, a často nedostanou nic k večeři.

Kromě toho jim ale ještě vadí, že musejí denně 7 až 17 hodin pracovat, aby mohli v centru zůstat.

Centrum Viltaïs je charita, která se v obci z pověření státu o migranty stará. Stát ji podporuje a z těchto peněz jsou migranti ubytováni a živeni. Centrum přiznává, že jeho fondy byly nedávno sníženy o 25 procent, ale migranti podle něj žijí ve vynikajících podmínkách.

Migranti nicméně zapomínají, že je do Francie nikdo nezval. Že mají co jíst a kde složit hlavu, je dáno jen dobrou vůlí francouzského státu. Ten se ovšem se svým přístupem brzy rozpadne, a na troskách zničeného státu se takových demonstrací migrantů, kteří budou řvát, že takhle si to tedy nepředstavovali, ještě dočkáme dost. Snad jen jako vzdálení pozorovatelé.

Komentáře

komentáře