Stíhání ve Francii za transparent “Ilegální migranti pryč, Francouzi na prvním místě”

0

Obvinění jak za Habsburské monarchie, když byli čeští vlastenci zavíráni za kritizování toho, že jsou Češi ve své zemi druhořadými občany, bylo vzneseno ve Francii proti držitelům transparentu s textem “Ilegální migranti pryč, Francouzi na prvním místě”.

Když francouzským městem Lyon v květnu procházel pochod za migranty, aktivisté organizace Generation Nation zorganizovali protidemonstraci.

“Francouzi první, ilegální migranti pryč”, stálo na transparentu, kteří drželi aktivisté včetně Muriel Coativy. Ta je v regionální zvolené funkci za bývalou Národní frontu, dnes Národní shromáždění.

Muriel na svém Twitteru zveřejnila obrázek obvinění, které obdržela od francouzské prokuratury. Text na transparentu byl prý nenávistný.

“Je podezřelá z toho, že spáchala, nebo chtěla spáchat zločin vyprovokování násilné nenávistí vůči etniku, národnosti, rase a náboženství slovem, písmem nebo veřejným projevem,” stojí v obvinění.

Aktivistka se ptá, zda by byla obviněna i v případě, že by byl text na transparentu opačně. Tedy “Francouzi ven, ilegální migranti na prvním místě”.

Komentáře

komentáře