Tunisan chtěl v Německu použít biologickou bombu proti “nevěřícím”

0

Tuniský migrant Sief Allah H. chystal v Německu smrtící biologický útok proti “nevěřícím”.

“Na veřejném místě chtěl nechat vybuchnout ricininovou bombu napěchovanou šrapnely a zaútočit na nevěřící,” oznámila německá prokuratura. Měl to být první biologický útok v Německu.

Úřady včera odkryly více detailů o případu, který byl poprvé zveřejněn po červnové razii, kdy byl muž v Kolíně nad Rýnem zatčen. Tunisan byl obviněn z držení válečné zbraně, plánování vážného násilného útoku proti státu a členství v teroristické organizaci.

Během prohlídky se v bytě podezřelého našel ricin, který se pro výrobu biologických zbraní používá. Tunisanova žena, německá konvertka a zrádkyně svého lidu, byla zatčena na konci července.

Podle prokuratury měla tato Němka zajistit svému manželi cestu do Polska, kde nakoupil materiál pro výrobu bomby. Také ho nechala přes svůj účet objednat další ingredience a komponenty. Zvrhlý pár si pak koupil křečka, aby na něm vyzkoušel sílu jedu.

Tunisan se také v létě roku 2017 pokoušel odjet do Sýrie a připojit k Islámskému státu, ale z neznámých důvodů se mu to nepovedlo. Na podzim toho roku se pak na internetu potkal se členy IS a ti mu dali návod na výrobu bomby.

Souběžně s útokem v Německu měl proběhnout i útok v Tunisku, ale tamní policie podezřelé zatkla včas.

Po útoku měl Tunisan na falešný pas uprchnout do jiné evropské země. Nicméně k informacím o přípravě útoků se dostala CIA, která informovala německé úřady a ty bezprostředně poté zasáhly.

Komentáře

komentáře