Černá politička nahradila slovo “běloch” slovem “Žid” a hned se děly věci

0

Středoevropan před pár dny informoval o asijské novinářce, na kterou prasklo, že nenávidí bílé lidi. Lidé si dali práci a archivovali její příspěvky na Twitteru o tom, že bílí lidé jsou odpad, že jsou jako psi, ať někdo bílé zruší, a zda jsou bílí geneticky předurčeni k tomu se na slunci spálit, tak pokud ano, pak mají žít v podzemí jako skřeti.

Pokud jste čekali, že novinářku New York Times vyrazily, nebo že by čelila nějaké vlně kritiky, čekali jste marně. Noviny se za ní postavily a stejně tak i další, kteří ji hájí s tím, že šlo o recesi a vtip. Což nešlo, jak lidé díky mnoha jejím zachyceným příspěvkům dokázali.

Případ tak ukázal, že nenávist proti bílým je v USA prostě tolerována a nic vám za ní nehrozí. Někteří lidé si dali práci s hledáním protibílých příspěvků na Twitteru. Nejen že jich našli hrozně moc a jejich autoři nebyli Twitterem nijak postihnuti, ale v některých případech se jedná o politicky velmi známé lidi z okolí jak stanice CNN, tak i bývalého prezidenta Obamy.

Černošská politička a aktivistka z Trumpova tábora, Candace Owens, se rozhodla zkusit experiment. Vzala některá vyjádření novinářky, a tam, kde se píše o bílých lidech, slovo běloch nahradila slovem Žid. Pro ty méně chápavé a pomalé ještě pod své vyjádření připsala, oč jde, a co udělala, ale cenzura Twitteru přišla okamžitě.

Owens má nyní dočasně zablokovaný účet. Sarah Jeong, autorka nenávistných protibílých komentářů má účet od Twitteru netknutý.

To, co Twitter v případě útoků na bílé lidi toleruje, v případě útoku na Židy, a jistě i jiné etnické menšiny, trestá. Bílým můžeš nadávat jak chceš, ale zkus to u druhých a letíš. Ten dvojí metr západní společnosti je prostě nechutný.

Komentáře

komentáře