Skotská kapela napsala písničku o Tommym. Vyhodili jí za to z festivalu

0

Význam Tommyho Robinsona a jeho obliba v britské společnosti je vyšší, než se zdá. Pokud byl hrdinou už před svým uvězněním, po svém propuštění zlomil srdce i těm, kteří předtím váhali. Skotská kapela The Rebellions o něm dokonce složila píseň, kde ho nazývá skutečným hrdinou dělnické třídy a prosí ho, ať nepřestává v tom, co dělá. Trest ze strany levicového establishmentu, který vládne hudební scéně, ovšem přišel okamžitě.

Organizátoři hudebního festivalu Live@Troon, jen pár hodin poté, co kapela svou píseň zveřejnila, oznámili, že kapelu z festivalu vyhazují a to právě kvůli její nové písni.

The Rebellions k písničce “Tommy nepřestávej” napsali:

“Tommy Robinson. Pro mnohé včetně mě je hrdinou dělnické třídy! Mnozí ho nesnáší. Tohle byla jedna z těch písní, co vznikne během deseti minut, a pro jakéhokoliv muzikanta, když se to stane, tak ten pocit je skvělý! Pro mě, jako muzikanta, musí být svoboda slova chráněna!

“Pokud je omezena, tak jsme omezeni i my! Ne všichni s námi budou kvůli této písni souhlasit, ale my sobě musíme zůstat věrní!!

Vyhození z festivalu přišlo pro kapelu jako šok. Ale rozhodně jí to nezastaví.

“Muzika je o svobodě vyjádření bez ohledu na to, o co jde. Můžete zpívat o čem chcete, a pokud se to lidem nelíbí, nebudou to poslouchat,” říká člen kapely.

“Vše, co jsem udělal, bylo vyjádření jak se kvůli Tommymu cítím.

“Tuto reakci jsem nečekal. Nebyl jsem ale překvapen, protože vím, jak je Tommy nenáviděn. Ale je nenáviděn lidmi, kteří se nesoustředí na ten hlavní problém. Kvůli jedné písni nás nezničí. A já si v tomhle nedám pokoj. Budu pokračovat.”

Osud kapely The Rebellions znají i kapely v České republice. Pokud je vaše kauza pravicová a vlastenecká, hudební průmysl vás srazí na kolena. Jako levičáci ovšem nebudete mít problém. Protože i hudební průmysl je rudý. Hudební festivaly v ČR by nikdy na své podium nepozvaly Dana Landu, Ortel, a další interprety. Když pak ale Dan udělá šňůru koncertů po republice, kde má 100 tisíc lidí, a Ortel vyhraje Slavíka, tihle levičáci můžou puknout vzteky.

Komentáře

komentáře