V Chicagu bylo dnes v nesouvisejících incidentech postřeleno 40 lidí

0

Realita některých velkých amerických měst připomíná země Třetího světa. Násilí je součástí života v Africe, násilí je součástí života ve střední a jižní Americe. Lidé z těchto míst utíkají do Ameriky, ale násilí do Ameriky přichází s nimi.

Za to, co se v částech některých amerických velkoměst děje nelze donekonečna obviňovat “systémový rasismus” a “bílé privilegium”. A také nelze dělat, že se nic neděje. O tom, že se černoši mezi sebou zcela nad míru zabíjejí v Chicagu, New Orleans, Baltimore a dalších městech, se obvykle dočtete jen v lokálním tisku. Přitom dny, jako ten dnešní, nejsou výjimkou. Jen se zprávy o nich do Evropy moc nedostanou a raději se řeší, jaký je Trump rasista.

Podle policie v Chicagu bylo od dnešní půlnoci ve městě postřeleno 40 lidí, z toho 4 smrtelně. Od pátku celkem 59, mrtvých je 6. Policie tvrdí, že některé incidenty mají souvislost s válkou gangů. Ty tvoří i Hispánci, ale v Chicagu jde hlavně o černošský problém. Respektive o zločin černých proti černým.

Největší počet zraněných, 8, se stal při incidentu v Gresham (97 procent obyvatel tvoří černoši). Na skupinu stojící na chodníku spustili palbu neznámí střelci.

Ke střelbě došlo i v Austinu a Lawndale (asi 90 procent černé populace). Mezi mrtvými jsou i děti.

Komentáře

komentáře