Británie zvažuje zákaz konzumace psů. Trend v zemi sílí díky migrantům z Asie

0
Psí farma v Číně. Ilustrační foto

Mezinárodní organizace na ochranu psů varuje britskou premiérku May, že rostoucí migrace může za zvýšenou konzumaci psů v Británii.

Podle současných britských zákonů je zabití a konzumace psů v Británii legální, ale organizace World Dog Alliance (WDA) volá po úplném zákazu a na podzim hodlá spustit celonárodní kampaň.

Kike Yuen z WDA tvrdí, že v USA většinou psi jedí migranti z Asie. Při počtu tří milionů migrantů z východní Asie v Británii tato situace prý existuje i tam.

“Věříme, že legislativa proti psímu masu v Británii nám dá sílu pokračovat v naší práci v Asii, protože Británie může další země ovlivnit, aby psí maso přestaly konzumovat.

“Většina z nich se často vymlouvá, že na Západě žádný takový zákon není.”

Britský ministr zahraničí Sir Alan Duncan zákaz podpořil a řekl, že je zcela správné, aby tato praktika skončila.

“V moderním světě není pro tak nechutný zvyk místo,” řekl. “Civilizovaná země se ke zvířatům chová slušně, proto buďme slušní,” dodal.

Předsedkyně parlamentní poradní skupiny věnující se psům, Lisa Cameron, projevila trochu té politické korektnosti, když zdůraznila, že “musíme být kulturně citliví”, tedy musíme tolerovat zvyky jiných, které nám přijdou odporné, ale na svou případnou obranu se hájí zájmy široké veřejnosti, která by prý “takovou praktiku vůbec neschválila”.

“Psi jsou citlivé bytosti a my si jich velmi vážíme jako mazlíčků. Poslední věc, kterou tu chceme, jsou psí farmy.”

Chování psů na maso je spojováno především s asijskou komunitou. Ušetřena není ani Česká republika, ačkoliv zde je něco takového ilegální. Při své práci na ochranu zvířat jsem se dostal k mnoha případům podezření na chov psů pro maso ze strany vietnamské komunity, ale státní správa tyto případy nikdy neměla chuť řešit.

Komentáře

komentáře