Brusel v šoku kvůli posílení protimigračních sil ve Španělsku

0

Evropská komise bije na poplach kvůli sílícím debatám o migraci, které ve Španělsku rozpoutali pravicoví politici. Středoevropan informoval o sílící pravici ve Španělsku zde. O výzvě legionářů v Ceutě, aby je vláda nechala střežit hranice se zbraněmi, zde.

Představa, že by se další země EU vydala jinou cestou, než marxisté v Evropské komisi plánují, je velice děsí, protože jakmile takové “povstání” prý jednou začne, je těžké jej potlačit.

“Nemůžeme si dovolit Španělsko ztratit,” měl říct podle španělského tisku jeden vysoký úředník Komise a připomněl, kolik zemí EU už se bouří. “V současné situaci je Španělsko kvůli své demografické a ekonomické váze základní částí, která dává evropskému bloku sílu.”

Úředníci v Bruselu začali být nervózní 29.července, když Pablo Casado (viz.odkaz výše) napsal, že Španělsko nemá místo pro všechny migranty, kteří by chtěli přijít. Bruselští z toho vydedukovali, že španělská pravicová opozice hodlá svůj boj postavit na odporu k migraci. Ze strany španělské pravice je prý vidět posun v popisu migrace jako krize.

“Pokud budeme následovat populisty, pokud přijmeme jejich jazyk, občané přestanou volit pro původní verzi (EU)”, bojí se eurokomisař pro migraci Dimitris Avramopoulous. “Tradiční strany musí hájit své teritorium a zůstat věrné svým principům,” burcuje.

Idea, že evropské státy poslušně přijmou plán na svůj konec a etnickou výměnu evropské populace, se hroutí. Už jen chvíli.

Komentáře

komentáře